Aceștia nu vor să plătească tarife mai înalte la energie electrică.

Anterior, pe 10 ianuarie, aceștia au avut o dispută și cu Maia Sandu care s-a aflat într-o vizită în regiune. Președinta a spus că autoritățile vor instala liniile ca o alternativă, iar oamenii care vor dori - se vor conecta. Cei care nu vor dori - vor putea să nu opteze pentru curent alternativ mai scump de pe malul drept.