Ministerul Sănătății: Secția ATI din cadrul spitalului raional a fost modernizată. Astăzi, 13 ianuarie, a fost inaugurată, după reparație capitală și dotare cu echipament medical modern, Secția anestezie și terapie intensivă (ATI) din cadrul Spitalului Raional Cimișlia. Pacienții au parte acum de servicii medicale mai calitative, iar cei patru medici, douăsprezece asistente medicale și patru infirmiere din cadrul secției – de condiții de muncă mai bune