Ignatiev: Singura cale de ieșire din situație este reluarea furnizării de gaze naturale, pe care funcționează centrala electrică MGRES. Atunci situația poate fi normalizată, a spus Vitalie Ignatiev, așa zis responsabil de relații externe.