Purtătorul de cuvânt al Guvernului: „Gaz gratis de pe malul drept pentru r. transnistreană nu va fi, nu poate să existe. Și asta pentru că Republica Moldova cumpără gazele naturale de pe piață - gaz care este plătit atât de cetățeni, cât și de instituții, de mediul de afaceri”