Tot mai mulți oameni se întreabă ce au făcut liderii separatiști 30 ani, dar și unde sunt banii colectați în regiunea transnistreană ?
“De ce Gazprom a oprit gazul tocmai iarna? Unde au dispărut miliardele de dolari pe care locuitorii le-au plătit pentru utilități? De ce autoritățile (n.r transnistrene) nu au făcut nimic timp de 30 de ani pentru a proteja Transnistria de o criză energetică?
Atât de puține răspunsuri, dar atât de multe întrebări pe care oamenii se tem să le adreseze.
Eu le rostesc cu voce tare,” a scris activistul.