(…) În regiunea transnistreană, începând cu 7 ianuarie, vor avea loc întreruperi planificate ale energiei electrice de două ori pe zi, câte 4 ore. Motivul anunțat este dezechilibrul dintre consumul și producția de resurse energetice. Volumul energiei produse nu este suficient pentru a acoperi consumul. Energia electrică va fi disponibilă doar în intervalele 12:00–16:00 și 20:00–08:00
Ianuarie