Cetățenii care nu-și achită facturile ar putea pierde dreptul la compensații. Declarația a fost făcută de ministrul Muncii, Alexei Buzu, care a subliniat că măsurile stricte s-ar putea aplica celor cu întârzieri semnificative. Compensațiile pentru luna decembrie vor varia între 500 și 1000 de lei. Link