În acest moment, pe malul drept, mai mult de 1/3 din energia electrică pe care o consumăm vine din România, unii furnizori oferindu-ne tarife preferențiale. Oricum, o creștere a tarifului pentru consumatori urmează să fie anunțată în următoarea săptămână