Așa zisul șef pe economie în regiune, Obolonic, anunță că, în orice scenariu, cetățenii vor avea gaz și electricitate de Revelion.

Dacă rușii nu vor livra gaz în regiune, încălzirea centralizată din r. transnistreană se va opri la 7 dimineața pe 1 ianuarie 2025.