Dodon: Eu cred că tarifele vor crește, cred că energia va crește minim de 2 ori. Eu cred ca va crește și tariful la gaz. Eu cred că gaz va fi, dar cel mai probabil nu va fi electricitate pentru tot și deconectările ar putea fi o realitate.
De ce ne amintește asta: De anii 90. Maia Sandu a adus anii 90 în Moldova, și cu salarii mici. Al doilea mandat al Maiei Sandu reprezintă anii 90. Ce să facem? Cred că trebuie să fie demis Guvernul și să fie pus un Guvern care să abordeze profesional treburile, să se ducă la Gazprom, să se ducă la toți. Așa ar face un statalist adevărat. Dar Recean asta nu va face. Dacă noi am fi fost la putere, asta nu s-ar fi întâmplat. Am fi găsit o ieșire din situație.