Al 4-lea în ultimele zile. Patru reprezentanți ai fostului partid Șor au fost trimiși pe banca acuzaților în această săptămână: din Ocnița, Ștefan-Vodă, Dondușeni, și acum din Fălești. Cauza penală de învinuire a președintelui oficiului teritorial Fălești al ex-partidului politic „Șor” a fost expediată miercuri, 11 decembrie, de către Procuratura Anticorupție în instanța de judecată, pentru examinare în fond
ZdG a constatat că este vorba despre Constantin Goluță, care a fost consilier raional la Fălești, din partea aceluiași partid.