„În semn de protest”. Cinci deputați din rândul celor neafiliați și independenți au părăsit ședința Parlamentului, din 12 decembrie. S-a întâmplat după ce subiectele propuse de parlamentarul Vasile Bolea nu au întrunit numărul necesar de voturi pentru a fi introduse pe ordinea de zi