Guvernul a înființat un adevărat call-centru pentru consumatori, cu privire la programul "Ajutor la contor". Cel puțin asta se poate înțelege din imagini video postate pe Internet de ministrul Buzu, care spune că operatorii au răspuns deja la peste 2400 de apeluri
Telefoanele sună în continuu, după ce mii de cetățeni s-au arătat nedumeriți de gradul de vulnerabilitate aplicat și compensația mică alocată.