Valeriu Pașa i-a răspuns primarului Capitalei, după ce ultimul l-a insultat în ședință publică. Acesta a sugerat că are un discurs de __bâdlan__.



De cealaltă parte, Vitalie Călugăreanu i-a propus lui Ceban să meargă la narcolog



Nata Albot: Nu cred că Ivan Ceban poate fi reeducat, rădăcinile acestui bâdlănism sunt prea adânci. Dar știu precis că avem cetățeni educați și cu bun simț mult mai mulți decât cei care admiră acest comportament. Ah da, mă adresez și la artiștii și influencerii care-i spală imaginea lui Ceban pentru bani. Să știți că mereu puteți spune nu, mulțumesc, nu mă interesează colaborarea cu un primar care insultă presa liberă și are un comportament nedemn de un primar.



Andrei Bolocan: Omul e plătit din bani publici să-și facă treaba, iar el a vorbit despre cu totul altceva. Omul e de 20 de ani în politică, copilul lui Voronin și Dodon. Acum el ne spune că a ieșit din Chișinău și a văzut case părăsite și faptul că în țară e un dezastru. El vine cu o soluție sau...?!