În loc să soluționeze problema, primarul Capitalei azi a vorbit despre... ce fac și ce scriu bloggerii.

Calitatea aerului este foarte proastă și la această oră.

Agenția de mediu e relaxată și ea și ne spune că "În ultimele 24 de ore mișcarea slabă a maselor de aer în direcția orizontală, iar în cursul nopții și în cea verticală, lipsa precipitațiilor, izolat aerului cețos au contribuit la acumularea poluanților în aer".