În loc să soluționeze problema, primarul Capitalei azi a vorbit despre... ce fac și ce scriu bloggerii.
Calitatea aerului este foarte proastă și la această oră.
Agenția de mediu e relaxată și ea și ne spune că "În ultimele 24 de ore mișcarea slabă a maselor de aer în direcția orizontală, iar în cursul nopții și în cea verticală, lipsa precipitațiilor, izolat aerului cețos au contribuit la acumularea poluanților în aer".
Alertă! În timp ce politicienii se ceartă între ei, se gândesc la alegerile din România, calitatea aerului din Chișinău este din ce în ce mai proastă, deocamdată neclar din ce motive. De cca o săptămână, indicatorii de calitate arată extrem de rău