EVOSign nu se mai dezvoltă de aproape 2 ani din motive politice sau corupte, nu tehnice, și nu de securitate sau eventuala certificare internațională independentă (o să le auziți de la persoane care se prefac că cunosc subiectul).
Acesta sugerează că susținerea Guvernului pentru EvoSign este mimată.
Dosarul EVOSign: Unul dintre arhitecții serviciilor digitale din Moldova de la Agenția de Guvernare Electronică, Artur Reaboi: