Din aceeași ediție
Prima reacție a Maiei Sandu la remanierile în Guvern: „Mi se par corecte”
„Mi se par corecte, pentru că au fost numiți oameni onești pe care trebuie să îi respectăm și să le oferim posibilitatea să demonstreze că sunt și buni profesioniști, să avem încredere în capacitatea moldovenilor de a duce țara mai departe”, a declarat șefa statului, pentru TV8.