Primarul Capitalei, Ion Ceban, amuzat de remanierile de la Guvern a ținut să-și spună și el părerea despre cele auzite: "Este regretabil că ne țin de proști pe toți, incompetența este partea definitorie a acestei guvernări. Nu mai am nicio așteptare de la ei", a spus el, vizibil bucurându-se, pentru că astfel, și-ar putea crește bazinul electoral pentru parlamentare