Al doilea cotidian european anunță că renunță la platforma „X”: Un spațiu al „dezinformării și al teoriilor conspirației”. Cotidianul spaniol La Vanguardia, cu sediul la Barcelona, a anunțat joi că renunță la publicarea de conținut pe platforma X, a lui Elon Musk, care a devenit „o rețea a dezinformării”. La Vanguardia este astfel al doilea ziar european după The Guardian care ia o astfel de măsură