Poliția anunță într-un clip că șoferii nu mai sunt obligați să dețină permisul fizic cu ei: "Grație tehnologiilor informaționale avansate, acum puteți prezenta polițiștilor de patrulare permisul de conducere și certificatul de înmatriculare al mașinii în format digital, utilizând aplicația EVO"