"Moldova a ales calea europeană. Sunt aici pentru a vorbi cu liderii UE despre situația din țara noastră, avem nevoie de susținere mai multă pentru instituțiilor noastre, pentru a proteja democrația, vrem ca moldovenii să decidă ce se întâmplă cu țara lor, nu banii străini sau interferența rusească. E important nu doar pentru Moldova, dar pentru stabilitatea și securitatea pe continent".