Recean: Mulțumesc tuturor celor care au participat duminică la vot. Mulțumesc celor din Moldova și celor din Diaspora. Sunt tentative să ne împartă între cei care trăiesc aici și cei care locuiesc peste hotare, dar trebuie să ținem minte că toți suntem un popor, o țară
Mulțumesc celor care au votat pentru dna Sandu, și celor care l-au votat pe Stoianoglo, pentru că au atras atenția la problemele pe care le avem. În următoarele 10 zile voi veni cu propuneri de schimbări în Guvern.
Despre fraudă. A fost masiv. Cercetările trebuie să fie finalizate, este clar că justiția nu a funcționat suficient. Justiția nu constă doar din legi, din organe de autoadministrare, constă și din oameni curajoși, care aplică legea. Noi nu mai putem merge în așa ritm și cu așa oameni. Vreau să mulțumesc Poliției, CNA-ului, procurorilor și judecătorilor onești, care în ultimele săptămâni au acționat prompt pentru a proteja democrația.