Utilizator care crede ca în Moldova oamenii trăiesc cu 2-5 mii de lei, vorbitor de rusă. "Dacă ăștia din Diaspora vor să vină aici pentru 5000 de lei, i-aș vedea cum ar striga. Sunteți oameni proști, dacă aici se va întâmpla ceva urât, voi o să stați după graniță și n-o să veniți să apărați țara
Moldovenii adevărați sunt în țară".
Utilizator care crede că, cu Plahotniuc a fost țvetociki, crede în conspirația mondială, știe sigur că alegerile au fost falsificate deși tentativele de fraudă au venit din Rusia: "Lecția cu părere de rău nu am învățat-o. Definitiv nu am învățat. După râs vine plâns, așa ni-i soarta. Așa o hotărât licuriciul, țările mari. Ce e Plahotniuc, asta o fost țvetociki. Orice om teafăr la cap și-a dat deama că s-au făcut falsuri. Respect totuși și la cei care o votat-o pe dânsa. Asta e, băieți. Cel care iese ultimul - stingeți lumina, că eu deja am ieșit.
Utilizator care nu știe că site-ul CEC a fost ținta atacurilor cibernetice: "Trebuie să ieșim la Chișinău la prateste, să lepădăm tiktok și să facem prosta proteste să ne zbătem pentru noi, dacă simțim că suntem corecți
M-am uitat până la urmă la alegeri, la dânșii zavisla programa și când s-o ridicat - gata Maia e prima. Eram v șoke. Eu cred că la CEC așa probleme nu trebuie să fie". "Dacă ei nu vor permite recalcularea voturilor, noi trebuie să ieșim în masă la protest".