Au trecut alegerile prezidențiale. Am văzut ce cred oamenii, din Chișinău, din țară, dar și cei aflați peste hotare, ce cred politicienii și ce viziune au fiecare în parte în această învălmășeală de competiție electorală. Și vreau clar și răspicat să chem toată lumea la calm, unitate și la muncă, despre asta vorbesc și își doresc locuitorii Republicii Moldova, oriunde s-ar afla. Nu avem timp de pierdut, de altfel vom rata șansa care ne este acordată