Din aceeași ediție
Maia Sandu la secția de vot, în jurul orei 12:00, declarații scurte de presă:
Eu am votat cu Moldova. Am încredere că cetățenii vor alege bine pentru țara noastră, ei au dus țara înainte și au protejat-o de rele. Azi trebuie să fim uniți, să ne păzim votul și independența. Hoții vor să cumpere votul, să cumpere țara. Dar puterea oamenilor e infinit mai mare decât orice mârșăvenie a lor. Puterea Moldovei e în fiecare dintre voi. Ieșiți la vot, cu credința și speranță. Capul sus, moldoveni, Doamne ajută!
*