Vă mulțumesc tuturor pentru mesajele de susținere - au fost extraordinar de multe, din partea a nenumărați oameni, colective de muncă, profesori, medici, primari, artiști, scriitori, antreprenori, veterani, bloggeri, fotografi, oameni politici, vorbitori de română, rusă, bulgară, găgăuză, ucraineană, romă, tineri și vârstnici! Poate am omis pe cineva, dar vreau să vă spun că fiecare cuvânt de susținere a fost emoționant și încurajator, fiecare îndemn la vot este foarte valoros. Au fost multe încercări de a ne dezbina. Noi însă ținem la unitatea noastră și o vom apăra. Haideți să ne ținem uniți și mai departe, să respectăm și păstrăm cu grijă ce ne leagă pe toți - omenia.
Duminică alegem cum vom trăi pe acest pământ. Alegem pacea, buna înțelegere, dezvoltarea. Votăm liber și cu conștiința deschisă, cu responsabilitate față de întreaga țară.
Ultimul mesaj de campanie al Maiei Sandu, adresat ieri seara: