Doi reprezentanți ai blocului politic „Victoria”, afiliat cu Șor, au fost reținuți în după-amiaza zilei de 1 noiembrie, la Bălți. Oamenii legii au efectuat mai multe percheziții la sediile a două oficii teritoriale din Bălți ale formațiunii și la domiciliile bănuiților, în cadrul mai multor dosare penale legate de spălare de bani, finanțarea ilegală și coruperea electorală