Ilan Șor, supărat, declară că majoritatea populației nu a votat pentru modificarea Constituției și ceea ce a făcut Curtea Constituțională e o ilegalitate. Asta pentru că, potrivit lui, nu s-a luat în calcul și cetățenii care au stricat buletinul la referendum. Potrivit lui, dacă ar fi fost luat în calcul și acest număr - atunci numărul celor care au spus DA ar fi coborât sub 50%, motiv pentru invalidarea referendumului