Maia Sandu: "Am un mesaj pentru alegătorii lui Renato Usatîi, eu știu că ei nu vor ca hoții să revină la guvernare. Îi rog să se gândească cum ar fi fost rezultatele primului tur de scrutin, dacă nu era furtul de voturi. S-ar fi putut să avem un alt candidat în turul II și cu siguranță, el ar fi venit la dezbateri".