Da, am comis mai multe greșeli. Chiar dacă au fost multe crize există oameni care s-au descurcat mai bine, dar sunt oameni care s-au descurcat mai puțin bine. Da, cred că e nevoie să facem schimbări în echipa de guvernare și am auzit în localități unde anume este nevoie de schimbări. Eu cred că acest lucru trebuie să se întâmple până la sfârșitul acestui an”, a declarat Maia Sandu în cadrul intervenției televizate de la postul Moldova1.