Amintiți-vă câte decenii ne-am luptat noi, aici, în România, cu comunismul părinților noștri, câți ani am stat în stradă (ca să nu fim aruncați din UE), în condițiile în care tinerețile alor noștri au fost totuși rusofobe. Este o victorie chinuită, dar este totuși o victorie.