Percheziții la Bălți. Cinci microbuze de la „Fulger” au intrat în oraș. Aceștia ar urma să desfășoare percheziții în cadrul unei acțiuni de contracarare a fraudării alegerilor prezidențiale și referendumului din 20 octombrie. Descinderile ar fi inițiate de Procuratură și Inspectoratul Național de Investigații. În vizorul oamenilor legii sunt membrii și activiștii Blocului politic „Victorie”