Din aceeași ediție
În ajunul sărbătorii Zilei Vinului, aceasta a fost la fabrica avicolă din Dondușeni. Aceasta s-a afișat pe facebook precum că a băut ouă crude pentru a demonstra că nu au salomonela. Asta pentru că fabrica Rediagro ar fi hărțuită de ANSA. Morari scrie că asta se întâmplă de când PAS a venit la guvernare: "Aceasta este una dintre 7 fabrici autohtone, hărțuite de către ANSA prin salmonela, surprinzător depistată masiv anume de când PAS-ul a preluat puterea totală în țară"
În semn de solidaritate cu întreg colectivul fabricii, am băut azi, împreună cu toți lucrătorii, ouăle proaspete de la compania „Rediagro”, a spus Morari.
#Mărgăritare