Potrivit surselor TVR Moldova, pretorul sectorului Râșcani, Mihai Furculita, a fost prins în stare de ebrietate la volan. Cazul a avut loc în noaptea din 28 septembrie, pe un drum din raionul Criuleni
Mașină a fost transportată la parcarea specială, iar Furculița s-a ales cu dosar penal pentru condus în stare de ebrietate avansată.