Filat: Am o întrebare, spune-ți vă rog, voi, prietenii mei care circulați prin Republica Moldova sau prin Europa, ați mai întâlnit situații în care demarcarea circulației rutiere este făcută în culoarea partidului Maiei Sandu? Sau asta ei fac special în drumul meu spre casa părintească din satul Lăpușna? :)))
Reacția comentatorilor: Marcajul galben este unul temporar și se aplică pe drumul aflat încă în reparație
Fostul premier Filat scrie pe facebook că a remarcat o chestie interesantă, circulând pe un drum care se află încă în reparație: Că în Moldova, deja și marcajul rutier a devenit galben, cu aluzie la partidul de guvernare: