Intoxicație alimentară sau infecție cu Norovirus la liceul „Aristotel” din capitală?! 20 de elevi au fost internați, unul dintre ei – în secția de reanimare. Reacția liceului: „Până acum se vorbea despre intoxicație, chiar și Ministerul Sănătății a publicat acest lucru, dar datele reale vor fi abia vineri, însă din datele prealabile este vorba despre un virus. Nu este toxiinfecție alimentară, este vorba despre Norovirus”