„Este o revendicare corectă a Sindicatelor pe care am discutat-o împreună cu ei la întâlnirea care am avut-o două săptămâni în urmă și ne vom strădui în continuare să asigurăm majorarea salariilor cadrelor didactice. Anul trecut, am avut o majorare de 15% a valorii de referință și urmează alte majorări începând cu 1 ianuarie 2025 în mod tradițional, odată cu aprobarea noului buget”, a declarat Dan Perciun, la o conferință de presă.