Reportaj TV8: "În cei peste 30 de ani de independență, R. Moldova a primit suport extern în valoare de peste 3,5 miliarde de euro. Asta înseamnă cam câte 1.400 de euro pentru fiecare cetățean al acestei țări. Cel mai important donator care a oferit bani R. Moldova este Uniunea Europeană. De aici am primit mai mult de jumătate din toată suma 2,2 miliarde de euro
Știți care este întrebarea de care se teme Putin și toată propaganda rusească din Moldova? Câți bani a oferit Rusia ca suport Republicii Moldova? Cifrele oficiale nu mint, iar potrivit lor, în cei 33 de ani de independență, Rusia nu a oferit NICIUN bănuț Republicii Moldova. ZERO RUBLE! Tot ce am primit noi din Rusia în cei 30 de ani de independență sunt 12 KAMAZ-uri, 5 microbuze, 5 ambulanțe și 200.000 de doze de vaccin Sputnik, dintre care jumătate au avut ca destinație Transnistria".