„Voluntari” care „n-au încotro”, scoși în stradă să împartă ziare de promovare a primăriei Chișinău. O angajată a unei grădinițe din subordinea Primăriei Chișinău a fost surprinsă în timp ce împărțea ziare al căror conținut vizează activitatea și echipa municipalității, la o zi după ce primăria capitalei a anunțat lansarea unei campanii de informare. În timp ce în cadrul discuției cu reportera ZdG angajata care distribuia ziare a mărturisit că a fost telefonată de „o șefă” pentru a se implica și că împarte ziare, pentru că „n-are încotro”, reprezentanții primăriei spun că aceasta este o formă de voluntariat