Oamenii din orașul Sîngerei merg acum pe un drum european. Potrivit ministerului Infrastructurii, au fost reabilitați 6,5 km de drum care trece prin oraș, a fost reparată partea carosabilă, instalate peste 600 de indicatoare rutiere, marcaj și construită rețeaua de canalizare pentru apele pluviale