Anastasia Nichita: „Vă mulțumesc pentru așa primire căldurosă. Atâta susținere cum am avut parte la aceste jocuri olimpice nu am avut niciodată. Și mă bucur că prin sport lumea s-a unit, a devenit mai unită și sper ca și în continuare, cât mai multă lume, copii, să practice sportul, pentru că sportul până la urmă nu este doar despre performanță, dar este și despre un mod sănătos de viață. Mulțumesc mult la toată lumea. Sunt foarte emoționată, mulțumesc!”.
Serghei Tarnovschi: „Vreau să mulțumesc președintei pentru primirea caldă, să mulțumesc Comitetului Național Olimpic pentru organizarea deplasării și suportul în procesul pregătirii pentru competiții. La fel aș dori să mulțumesc Ministerului Educației și Cercetării, pentru tot ce a făcut pentru noi. Doresc să felicit toți sportivii și antrenorii și vreau să spun că noi am dorit să bucurăm toată Moldova cu rezultatele noastre și cred că am reușit acest lucru. Eu cred că noi o să putem să facem pe viitor rezultate și mai bune. Hai Moldova!”.