Andrei Năstase, viză la președinție. Acesta vine în fiecare săptămâna la președinție, instalează 2 tribune și o invită pe Maia Sandu la dezbateri. De această dată, acesta nu a fost lăsat să-și țină discursul de protestatara de serviciu, Maria Olar. Aceasta a venit cu o trompetă, iar discursul lui Năstase a fost imposibil de ascultat. Ultimul a luat microfoanele sub braț și a plecat, menționând că va ține o conferință la sediul mișcării sale