Mii de dolari pentru o „călătorie” cu KAMAZ-ul: Cum au încercat 48 de ucraineni să pătrundă ilegal în Moldova. Ucrainenii continuă să fugă din calea războiului. Aproape 50 de bărbați s-au ascuns în remorca unui camion în speranța de a ajunge în Republica Moldova însă au fost deconspirați până să ajungă la vamă de către grăniceri. Din imaginile surprinse cu drona se vede cum camionul oprește la marginea drumului, iar din tufișuri ies mai mulți bărbați care se grăbesc să urce în remorcă pentru a lua calea spre Republica Moldova. Pentru acest serviciu bărbații achitau organizatorului migrației ilegale pe care l-au găsit pe un canal de telegram, câte 150 de mii de grivne echivalentul a 3.500 de dolari