Fumatul va deveni interzis în spațiile publice deschise, cum ar fi terase, stații de așteptare, parcuri de distracții. Restricțiile se aplică nu doar pentru țigările obișnuite, dar și pentru țigările electronice. Despre acest lucru informează ministra Ala Nemerenco, notează ipn.md