Maia Sandu, la masa greilor din Europa. Președintele R. Moldova a participat ieri la summitul Comunității Politice Europene, la Londra. Într-o fotografie de la eveniment, se poate vedea că Sandu stă la masă cu cancelarul german, președintele francez, președintele român, premierul britanic, premierul polonez și președintele Consiliului European