"Primăria a dat jos gardul, dar construcția continuă, n-au demolat nimic din parterul care a fost ridicat. Au venit, au filmat cum dau jos gardul și au plecat, practic oricine poate ajunge pe șantier. Eu vorbesc demult că această construcție ilegală, iar ei deja au turnat parterul. Iată așa se gestionează orașul. Asta arată că funcționarii din Primărie sunt la cheremul mafiei imobiliare. Se construiește cu încălcări, cu acte expirate, cu tupeu. Este fără precedent, nu s-a mai întâmplat așa ceva în Chișinău, șantierul iese în drum, este stație, trec pietoni, etc. E grav ce se întâmplă, e timpul ca organele să acționeze".