Nicolae Bostan, acuzat de fraudă imobiliară, a fost scos din arest. Familiile înșelate cer dreptate. La doar o săptămână după ce a fost băgat după gratii, Nicolae Bostan, administratorul unei companii de construcții, care a lăsat zeci de familii fără bani și apartamentele promise, a fost eliberat. Decizia a fost luată de magistrații Curții de Apel. Aceștia nu l-au privat pe Bostan nici măcar de dreptul de a părăsi țara, deși bărbatul a fost reținut când încerca să plece din Moldova. Astăzi mai mulți oameni care au rămas fără imobilele plătite, dar cu datorii la bancă, au venit să ceară dreptate