Veaceslav Platon o laudă pe Victoria Sanduța, judecătoarea care nu a fost promovată de CSM și a fost propusă spre demitere. Ascuns la Londra, Platon spune că atunci când stătea în închisoare la ordinul lui Plahotniuc - judecătoarea a obligat Penitenciarul 13 să-i ofere un TV în celulă din contul rudelor, fapt ce i s-a părut "o nebunie din partea ei". Oricum, decizia a fost ulterior anulată de Curtea de Apel: