Fostul președinte CC, Alexandru Tănase, se amuză pe seama întrebărilor unor membri CSM în adresa Victoriei Sanduța, care va fi eliberată din sistem. Acesta spune că nu vrea să o apere, dar unele întrebări au fost prostești. Totodată, acesta spune că ar fi vrut să audă care au fost motivele de ce Sanduța nu a fost promovată mai departe. Altfel, Moldova s-ar putea trezi cu o nouă condamnare la CEDO