SUA ar putea impune noi sancțiuni oligarhilor moldoveni. Ambasadorul SUA la Chișinău, Kent D. Logsdon a declarat în cadrul unui interviu oferit în exclusivitate pentru „Cutia Neagră” de la TV8 că se lucrează la acest capitol. „Munca noastră nu s-a terminat aici, lucrăm din greu la noi sancțiuni". Ambasadorul american a subliniat că sancțiunile impuse anterior oligarhilor moldoveni au fost eficiente, acestea afectând inclusiv reputația celor vizați